Jak malpa z malpa … o Polonii.

MarszalekPan Marszalek nie czuje sie zaambarasowany bo:

Moje słowa zostały wyrwane z kontekstu, a następnie celowo, w złej woli nadano im sens, jakiego nie miały, i rozdmuchano. Użyte określenie dotyczyło konkretnej grupy osób, którą zresztą dokładnie zdefiniowałem. Zaraz w następnym zdaniu powiedziałem, że nie chodzi o całą Polonię z Chicago

Odetchnelismy z ulga! Nie wszyscy jestesmy malpami. No to kim sa te wstretne malpy?Marszalek

Moi przeciwnicy polityczni, w tym przede wszystkim zwalczające mnie zaciekle środowisko Radia Maryja, a także ludzie chorzy z nienawiści, którzy rozpętali nagonkę przeciwko Andrzejowi Czumie, wielkiemu Polakowi, któremu za to, co przeszedł walcząc o Polskę, należy się szacunek. Ja tych ludzi widziałem podczas demonstracji w Chicago z transparentami „Czuma = KGB”, „Czuma go to Moscow”. Itd. To do nich kierowałem swoje słowa.

A dokladniej Panie Marszalku – o czym my mowimy?

… jakiejś niewielkiej części środowiska, która nie odniosła sukcesu, nie ma osiągnięć i związaną z tym frustrację przekuwa w agresję kierowaną przeciwko tym, którym coś wyszło w życiu, co się udało…

Kto na tym bazuje i co z tego wynika?

Na tym bazuje radistacja Rydzyka, w której można znaleźć na to odpowiedź. Za nasz brak powodzenia odpowiedzialny jest jakiś „obcy”. Wróg, ktoś inny, nie nasz. To może być – w planie ogólnym – „Żyd”, „mason”, „bankier”, „Unia Europejska”. Zaś – w planie osobistym – sąsiad, kolega z pracy, działacz z tej samej organizacji, wierny z tej samej parafii itd. To bardzo chwytliwa demagogia, dzięki której wiele można sobie „wytłumaczyć”. Także i to, że sąsiad-rodak, któremu się powiodło, najpewniej jest jakimś złoczyńcą, udał się na służbę do obcych, a najpewniej to w ogóle nie jest Polakiem.

Co teraz robi malpa?

… teraz się uaktywnia i desperacko szuka swoich „pięciu minut” wykorzystując do tego w sposób podły prowadzoną w kraju, m. innymi przez „Politykę”, „Super Express”, „Rzeczpospolitą” i imperium Rydzyka oraz niektóre środowiska, nagonkę na Andrzeja Czumę.

A tak na marginesie, Panie Marszalku kto jest najwiekszym bohaterem rzeczypospolitej?

… Jan Karski … jest on bohaterem narodowym Rzeczypospolitej, jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku i postacią otaczaną absolutnym, wielkim i powszechnym szacunkiem.

Co przynosi Polsce najwiekszy wstyd i dlaczego jest to ‘restytucja mienia’ ?

Żaden rząd i żaden parlament III Rzeczpospolitej tego bolesnego problemu nie rozwiązał. To jest plama i wstyd demokracji w Polsce! O ile po wojnie, na mocy rozmaitych porozumień z Niemcami, problem reparacji z ich strony został w zasadzie rozwiązany, o tyle nie ma postępu w zadośćuczynieniu za mienie zagarnięte przez komunistów. Kwestia ta była wiele razy podnoszona w Sejmie. Raz nawet ustawa trafiła do prezydenta, gdzie została zawetowana.

Dlaczego ‘restytucje mienia’ jest dla Polonii wazniejsza niz zniesienie wiz i unormowanie emerytur, czy sie czepia, czy ma racje oraz co z tego wynika?

– Podczas amerykańskiej wizyty Donalda Tuska w lutym ub. roku padły konkretne deklaracje, że ustawa (o restytucji mienia – przypis moj) zostanie uchwalona przez Sejm RP do końca października zeszłego roku. Mamy marzec roku następnego a w Sejmie nie ma nawet jej projektu. Polonia zwraca na to uwagę. Czepia się?
Nie. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ma rację. Należy się przynajmniej wyjaśnienie powodów opóźnienia. Tym powodem jest problem polityczny. Szukamy w Sejmie większości dla tej ustawy. I nie dotyczy to większości potrzebnej tylko do jej uchwalenia, a większości potrzebnej do odrzucenie weta prezydenckiego. Jest bowiem niemal pewne, że prezydent ustawę zawetuje.

Czy Pan Marszalek gotow jest sie spotkac z Polonia? W tym takze z malpami?

Ależ naturalnie! Powtarzam, że nie miałem intencji obrażania Polonii ani też wpływu na to, jak moja wypowiedź została złośliwie zmanipulowana przez przeciwników politycznych, osobistych wrogów Andrzeja Czumy, ludzi zafascynowanych Tadeuszem Rydzykiem itp. Nie widzę sensu spotkania się z ludźmi, którzy świadomie i złośliwie kłamią.

Calosc wywiadu Waldemara Piaseckiego ze Stefanem Niesiolowskim mozna odnalezc ==> tutaj.

One thought on “Jak malpa z malpa … o Polonii.”

  1. Czy ktos oprocz pana Niesiolowskiego widzial te transparenty/plakaty o Czumie i KGB lub Moskwie. Podejrzewam, ze jest to jego lub Czumy wymysl. Dlugo mieszkam w Chicago, wiem czego mozna sie spodziewac nawet po najwiekszych oszolomach, jednak te hasla brzmia poprostu idiotycznie.
    No i te zadania o zwrocenie majatkow. Co za totalna bzdura! Kim jest ten Piasecki? Pierwszy raz slysze to nazwisko. Z jakiej Polonii on pochodzi? Z Nowojorskiej? Moze tez zechcial by sie spotkac z Polonia i uslyszec jakie sa jej postulaty, zamiast takie dyrdymaly wypisywac.

Comments are closed.