Marek Ciesielczyk na tropie polonijnych TWow

Z kolejna wizyta lustracyjna przybyl do Chicago dr Marek Ciesielczyk. Przy okazji promocji medialnej odwiedzil rowniez studio Otwartego Mikrofonu. W rozmowie antenowej (==>audio< ==) obiecal ujawnic w nadchodzacym niedzielnym spotkaniu dwoch wrazych agentow dzialajacych na szkode Polonii. Z ulga donosze, ze pan Ciesielczyk nie odnalazl teczki swiadczacej o mojej agenturalnej dzialalnosci.

Amerykanska polityka jest chora, Kongres potrzebuje polskiego doktora

Kandydat na kongresmana z dystryktu 5-tego w Illinois, Victor Forys, M.D. odwiedzil dzis studio Otwartego Mikrofonu. Glowne punkty programu dra Forysia to:

1. Sprawiedliwośc gospodarcza i tworzenie miejsc pracy. Małe i średnie biznesy są najważniejszym źródłem miejsc pracy w naszej gospodarce. Musimy inwestować w tworzenie małych biznesów.

2. Opieka zdrowotna dla wszystkich. Jako lekarz prowadzący praktykę medyczną w 5-tym Okręgu Wyborczym do Kongresu, wiem jak często ludzie pracujący nie mogą sobie pozwolić na przyzwoitą opiekę zdrowotną. Będę niezmordowanie pracował nad rozwiązaniem naszego kryzysu opieki zdrowotnej.

3. Sprawiedliwe podejścia do spraw imigracyjnych.


Na stronach internetowych polskiej i angielskiej mozna znalezc wiecej szczegolow dotyczacych kandydata i jego programu. W czasie rozmowy na antenie sluchacze wyrazali krytyke jednego z hasel wyborczych kandydata, w zwiazku z tym prosimy o nadsylanie propozycji nowych sloganow wyborczych dla dra Forysia. Zapis rozmowy antenowej mozna odnalezc klikajac ==>tutaj.

KOMUNIKAT

Potrzebni wolontariusze do kampanii wyborczej Dr Victora Forysia !

Dr Victor Forys jest jedynym urodzonym w Polsce kandydatem do Kongresu USA z 5-tego Okręgu Wyborczego w Illinois.

Jest nas wystarczająco dużo w 5-tym Okręgu, żeby wygrać te wybory!
Skorzystajmy ze swojego prawa wyborczego!
Wczesne gÅ‚osowanie już wkrótce: 16 – 26 lutego. Prawybory: 3 marca 2009.

Jak można pomóc w kampanii?
Zgłoś się jako wolontariusz. Nawet 1 godzina pracy jest cenna!
Pomóż Dr Forysiowi dotrzeć do wyborców i wygrać Wybory.
Weź z biura plakaty, ulotki i tablice (“yard signs”), rozdaj sÄ…siadom i znajomym.
Zadzwoń już teraz i zgłoś swą pomoc!
Tel. 773 / 322-8608
Nasze biura:
6115 W. Belmont, Chicago, IL 60634
5026 W. Lawrence, Chicago, IL 60630

Biuro wyborcze
FORYS FOR CONGRESS

Radio Maryja w Otwartym Mikrofonie

Ojciec Tadeusz RydzykDzisiaj studio Otwartego Mikrofonu odwiedzili: o. Tadeusz Rydzyk, zalozyciel i Dyrektor Radia Maryja w Toruniu, o. Zbigniew Pienkos z Centrali Radia Maryja w Chicago, a takze architekt, urbanista, artysta – czyli inz. Andrzej Ryczek ktory zaprojektowal Swiatynie z Obrazem Matki Bozej Czestochowskiej z Kaplicy Papieskiej Jana Pawla II. Rozmowy mozna wysluchac klikajac tutaj.
Ojciec Tadeusz Rydzyk Swiatynia powstanie na terenie kompleksu Polonia in Tertio Millennio w Toruniu.
Temple
Powiekszone zdjecie powyzszego szkicu oraz kilka innych szkicow mozna znalezc klikajac na Temple 011, Temple 012, Temple 003, Temple 004 oraz Temple 005.

Kolendowanie w Otwartym Mikrofonie – Boze Narodzenie 2008

Ola i Mateusz ObszanskiJak co roku o tej porze na antenie Otwartego Mikrofonu odbywalo sie koledowanie. Tegoroczne wystepy sluchaczy mozna uslyszec klikajac tutaj (strona w budowie, bedzie uaktualniana i technicznie usprawniana w miare otrzymywania kolejnych zdjec i w miare wolnego czasu archiwariusza).

W poprzednim roku osobno zamieszczalismy w archiwum wystepy dzieci i doroslych (zdjecia z 2007 roku). A jeszcze wczesniej – w 2006 – odzielnie koncertowaly dzieci, kobiety i meszczyzni.

Linki do kolendowan z wczesniejszych lat beda tu zamieszczane w miare ich odnajdowania (gdzies sie zapodzialy).