Artykul przeniesiony z “To tutaj”.
W piątek słuchacz pytał na antenie jak można słuchać Otwartego Mikrofonu przy pomocy telefonu komórkowego. Otrzymałam kilka odpowiedzi e-mailem, z których dwie przedstawiam poniżej:

Kochana Pani Łucjo,
Przed chwilą pan zadzwonił i pytał o możliwość odbioru przez komórkę.
Ja słucham Pani Audycji z Indiany, gdzie oczywiście radio nie sięga ale jeśli ktoś ma iPhone może ściągnać bezpłatną applikację “TuneIn Radio” (jest też wersja platna, polecam) z App Store.
Słychać super. Wreszcie słychać super!!! Kiedyś próbowałem słuchać przez Windows ale odbiór był bardzo słaby. Ciągle przerywało.
Odkąd mam TuneIn Radio, odbiór jest doskonały. Można audycję nagrywać. Można program zatrzymać i ponownie uruchomić za chwilę. Można też audycję cofnać o kilka (kilkanaście) minut i wysłuchać ponownie.
Dzięki za wspaniałą Audycję. Dzięki Pani chce się żyć!!!! Jedyna audycja w Chicago, którą warto i trzeba słuchać. DZIĘKI!!!
Jarosław Szymczyk.

===========================================================

Dzień dobry pani Łucjo,
słucham programu Otwarty Mikrofon kiedy tylko mam czas i czasami początek albo koniec słucham na telefonie komórkowym iPhone.
Jeden z słuchaczy zadał pytanie – w jaki sposób można słuchać pani programu radiowego na telefonie?
Wystarczy załadować bezpłatną aplikację TuneIn Radio na swój telefon. Otworzyć załadowaną aplikację, na dolnym pasku są trzy opcje: Favorites (ulubione), Browse (wyszukiwarka) i Settings (ustawienia), wybrać Browse i na górnym pasku pojawi sie wyszukiwarka, proszę wpisać WPNA albo 1490 i pod spodem – zaraz pod wyszukiwarka pojawi sie WPNA, proszę wybrać tą stację radiową. W czasie pani programu wyświetli sie WPNA Otwarty Mikrofon, o innej porze dnia WPNA i program jaki jest aktualnie nadawany. Po wybraniu WPNA proszę chwilkę poczekać (powinno sie włączyć automatycznie), dolny pasek jest przeznaczony do kontrolowania głosu (żeby pogłośnić – wystarczy przesunąć kuleczkę w prawo). Powyżej mamy trójkąt czyli start (play) i kwadrat czyli stop. Proszę nie zapomnieć nacisnąć stop (kwadrat) przed wyłączeniem aplikacji, na moim Iphonie wybrana stacja nadal gra jeżeli nie wyłączę i wybiorę strzałkę albo wyjdę z tej aplikacji. Ta opcja jest użyteczna, jeżeli mamy zamiar jednocześnie słuchać programu radiowego i korzystać z innych funkcji telefonu. Oczywiście można po-eksperymentować z innymi funkcjami. W prawym górnym rogu mamy serduszko z plusem, wybierając tą funkcję możemy dodać (Add) WPNA 1490 i Otwarty Mikrofon do ulubionych programów radiowych, żeby później nie tracić czasu na ich szukanie. W lewym górnym rogu mamy strzałkę, która zaprowadzi nas do głównej strony gdzie mamy wszystkie ogólne opcje, jak na przykład ulubione stacje – Favorites (w dolnym pasku). Wystarczy tylko wybrać Favorites i pojawią się tam nasze ulubione stacje, proszę wybrać dana stację i słuchać
Proszę wybrać Browse (w dolnym pasku), żeby wrócić do głównej strony i w lewym górnym rogu mamy opcję samochód, proszę wybrać tą opcję jeżeli jesteście w samochodzie. A tak właściwie to można używać tą opcję cały czas dlatego, że jest uproszczona i bardziej widoczna, łatwiej wybierać duże przyciski. Górna i największa opcja to stacja radiowa, której ostatnio słuchaliście, poniżej Favorites czyli ulubione stacje. Na dolnym pasku mamy Exit Car Mode, wybierając ta opcję wrócimy do głównej strony.
Polecam stacje radiowe: Radio Maryja (105.3), także Radio Maryja (Recent Episodes), Radio Warszawa (106.2) i Radio Wnet (Media prawdziwie publiczne).
Bezpłatnie można słuchać ich także na komputerze, proszę wejść na stronę TuneIn http://tunein.com/ wybrać ulubioną stację (w górnym prawym rogu na przykład WPNA albo 1490) i nacisnąć Enter na klawiaturze, pierwsza pojawi sie WPNA – nacisnąć. To jest bezpośredni link http://tunein.com/radio/WPNA-1490-s1224/.
Mam nadzieję, że te moje wskazówki pomogą słuchaczom. Proszę spróbować i napisać, jeżeli pani (czy słuchacze) będzie miała jakieś pytania – służę pomocą.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ten Polski Patriotyczny Głos w Chicago!!!
Joanna Sarat

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.